Program

Program Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2017

Pobierz Program MBA Kraków 2017

 

 

Czwartek, 12 października 2017

Centrum Kongresowe ICE, ul. M. Konopnickiej 17

 

9:00-9:45 Otwarcie MBA KRK 2017

Sala audytoryjna

 

Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta Krakowa

Grzegorz Stiasny, Kurator MBA

 

10:00-13:00 Konferencja MBA KRK 2017: Pojęcie „tradycji” we współczesnej debacie o architekturze

Sala audytoryjna

 

Jacek Purchla: Tradycja jako element ideologii w architekturze.

Małgorzata Omilanowska: Znaczenie tradycji miejsca we współczesnych realizacjach architektury obiektów kultury.

Stanisław Niemczyk: Rola tradycji jako inspiracji twórczych (na przykładzie własnej twórczości).

Zbigniew Maćków: Tradycja architektury nowoczesnej.

Konrad Kucza-Kuczyński: Tradycja „szkoły” architektonicznej (na przykładzie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej).

Moderator: Janusz Sepioł, który wygłosi także wprowadzenie dotyczące nie awangardowych nurtów w architekturze XX i XXI w.

 

13:00-13:30 Przerwa kawowa

 

13:30-14:30 Wykład: Andrzej Tobis (malarz, fotograf)

Sala teatralna

 

14:30-15:00 Przerwa kawowa

 

15:00-18:00 Konkurs B: Seminarium, część I

Sala teatralna

 

Wystąpienia uczestników konkursu

Moderator: Marta A. Urbańska

 

18:15-19:00 Konkursu C: Multimedialny, prezentacja wybranych prac

 

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

 

19:30 Wernisaż wystawy „Architekci Małopolski 2011-2017”

Lobby

 

10:00-13:00 Wernisaż wystawy „Współczesna Architektura Chińska”

Galeria Europa – Daleki Wschód

 

 

 

Piątek, 13 października 2017

Centrum Kongresowe ICE, ul. M. Konopnickiej 17

 

9:00-12:00 Konkurs B: Seminarium, część II

Sala teatralna

 

Wystąpienia uczestników konkursu Moderator: Marta A. Urbańska

 

12:15-13.30 Wykłady Jurorów i Gości Specjalnych, część I

Sala audytoryjna

 

Zhao Yang, Zhaoyang Architects, Dali, Chiny

Hu Yue, Hu Yue Studio, Pekin, Chiny

Wang Lu, Uniwersytet Tsinghua, Pekin, Chiny

Moderatorzy: Wojciech Kosiński, Krzysztof Ingarden

 

13:30-14:00 Przerwa kawowa

 

14:00-17:30 Wykłady Jurorów i Gości Specjalnych, część II

Sala audytoryjna

 

Dorota Szlachcic, sędzia referent Konkursu A, Polska

Andor Wesselényi-Garay, członek Jury, Węgry

Marlena Happach, sędzia referent Konkursu B, Polska

Rainer Mahlamäki, członek Jury, Finlandia

Ewa P. Porębska, członek Jury, Polska

Viviana Muscettola, członek Jury, Włochy

Przemo Łukasik, sędzia referent Konkursu C, Polska

Moderatorzy: Wojciech Kosiński, Krzysztof Ingarden

 

17:30-18:00 Przerwa kawowa

 

18:00-20:00 Gala Nagród i zakończenie MBA KRK 2017

Sala audytoryjna

 

Architektura Betonowa 2016, akademicka nagroda za najlepszą pracę dyplomową roku

Nagroda Roku SARP 2016 za najlepsze realizacje architektoniczne minionego roku

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i zakończenie Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2017